«З декрету в декрет» у 2011 році.

Федеральний закон РФ від 8 грудня 2010 року N 343-ФЗ «Про внесення змін до Федерального закону" Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством " », скажімо м'яко, сильно здивував батьківську громадськість, радикально змінивши порядок розрахунку допомог, пов'язаних з вагітністю та дітьми.

Одним з найбільш радикальних змін став черговий експеримент у сфері оплати допомоги тим майбутнім мамам, які зважилися на другу (чи наступного) дитини з невеликою різницею у віці . У побуті така ситуація називається « з декрету в декрет », хоча, звичайно, з відпустки по вагітності та пологах у відпустку по наступної вагітності та пологах не можна вийти - фізіологія не дозволяє. Тому «з декрету в декрет» , звичайно - це відпустка по вагітності та пологах, розташована одразу після відпустки по догляду за попереднім дитиною або з перериванням відпустки по догляду за попереднім дитиною. Головне в даному випадку - те, що мама не встигла отримати між цими відпустками ніякого доходу.

Чому мова йде про чергове експерименті? Справа в тому, що в 2010 році саме для цієї категорії одержувачів допомог порядок розрахунку вже змінювався. Причому він змінювався досить сильно в цілому на користь майбутніх мам - тому були певні очікування того, що вже в 2011 році для даної категорії посібника будуть ще збільшуватися. На жаль, цього не сталося. Загальна політика мінімізації посібників, чітко виражена в законі 343-ФЗ, позначилися і на таких майбутніх мам.

Давайте розберемося з найчастішими запитаннями, що виникають у молодих-майбутніх мам у такій ситуації.

Якщо я виходжу «з декрету в декрет», мені, напевно, взагалі нічого не заплатять?

Якщо Ви мама, яка працює за трудовим договором, навіть у той період, коли Ви знаходитесь у відпустці по догляду за дитиною, у Вас тривають трудові відносини з працедавцем. А раз тривають трудові відносини, Вам будуть зобов'язані заплатити посібники як працюючій мамі за тими правилами, які діють на момент Вашого звільнення в відповідну відпустку. Але не заплатити взагалі не можуть.

Чи можна одночасно отримувати допомогу по догляду за першою дитиною і допомога по другої вагітності?

Допомога по догляду за першою дитиною Ви отримуєте, тому що перебуваєте у відпустці по догляду за першою дитиною. Допомога по вагітності та пологах ми отримуємо тоді, коли перебуваємо у відпустці по вагітності та пологах. Одночасно і в тому, і в іншому відпустці знаходитися не можна.

Але стаття 13 Федерального закону № 81-ФЗ »Про державну допомогу громадянам, які мають дітей» встановлює ось що: «У разі настання відпустки по вагітності та пологах у період перебування матері у відпустці по догляду за дитиною їй надається право вибору одного з двох видів виплачуваних у періоди відповідних відпусток посібників. "

Отже, при настанні другої вагітності молода -майбутня мама повинна порахувати, що їй вигідніше отримувати, і вибрати, яку відпустку з двох можливих і в які терміни їй вигідніше взяти. Це її право, примусити вибрати той чи інший відпустку примусово її ніхто не може.

Як мені порахують допомогу з другої вагітності, якщо 30 тиждень настає в 2011 році, а завагітніла я в 2010?

Той момент, коли конкретно у Вас зародилося нове життя, з метою розрахунку посібників ролі не грає. Грає роль тільки момент, коли у Вас настає право на відпустку по вагітності та пологах . І якщо це право настає у Вас в 2011 році, відповідно і посібники зважить Вам за правилами 2011 року.

Правила 2011 року, зокрема «правило 730», докладніше описала ось тут: http://www./read/article.php?id=5736

Що таке «норма заміни періоду», яке активно обговорюється в інтернеті?

Це особливе правило, кілька підсолоджуючі пілюлю тим майбутнім мамам , які свідомо станом на 1 січня 2011 року перебувають у відпустці по догляду за дитиною і вже вагітні наступним.

Давайте уважно подивимося в текст нової редакції пункту 1 статті 14 закону 255-ФЗ:

«У разі, якщо у двох календарних роках, безпосередньо передують року настання зазначених страхових випадків, або в одному із зазначених років застрахована особа перебувала у відпустці по вагітності та пологах і (або) у відпустці по догляду за дитиною, відповідні календарні роки (календарний рік) за заявою застрахованої особи можуть бути замінені з метою розрахунку середнього заробітку попередніми календарними роками (календарним роком) за умови, що це призведе до збільшення розміру допомоги. "

«Зазначені страхові випадки» в тексті статті - це тимчасова непрацездатність, вагітність, догляд за дитиною. Тобто правило на заміну періоду поширюється в 2011 році на тих майбутніх мам, які в 2009-2010 роках перебували або у відпустці по вагітності та пологах, або у відпустці по догляду за дитиною і збираються в 2011 році або на лікарняний, або в декрет, або у відпустку по догляду за дитиною. На непрацюючих мам це не поширюється.

Як бачимо:

- закон прямо не говорить : Ви при цьому повинні працювати в одного роботодавця;

- закон прямо не говорить : можлива тільки заміна прямо попереднім роком або можлива заміна довільним роком у минулому (ось це було б здорово !);

- закон прямо не говорить : для права на заміну потрібно не працювати жодного дня протягом року.


Отже, ми маємо найгірший з можливих варіантів практичного застосування законодавства - ситуацію, коли безпосередньо закон застосовувати неможливо .

Однозначно поки можна сказати тільки те, що якщо Ви пред'явили своєму роботодавцю листок на відпустку по вагітності та пологах у 2008 році з переходом на 2009 (або в 2009 році з переходом на 2010), то впадати у відчай, що тепер по вагітності 2011 року у Вас однозначно буде мінімум , не потрібно. Ви - застрахована особа - пишете працедавцю заяву : «Прошу відповідно до статті 14 Федерального закону № 255-ФЗ в редакції від 8 грудня 2010 року замінити в цілях розрахунку середнього заробітку для допомоги по вагітності та пологах 2009-2010 роки періодом 2007-2008 роки (або 2010 рік строку у 2008 рік ).»

Прикро також, що безпосередньо із закону неясно, чи можна замінювати період попереднім роком без урахування терміну давності в три роки (скажімо, чи можна замінити 2010 рік на 2005 - допустимо, до першого декрету матусі, що чекає третю дитину поспіль, таке буває).

Давайте оцінимо на прикладі!

Щаслива матуся пішла у відпустку по вагітності та пологах у грудні 2008 року, в лютому 2009 року народила дитинку і знаходиться у відпустці по догляду до 3 років. Планує в 2011 році піти «з декрету в декрет». Відповідно, після півтора років допомога вже не отримує - тобто фінансового вибору, що вигідніше, просто немає. До відходу у відпустку по першій вагітності у неї був встановлений оклад 10000 рублів.

Якщо за правилами 2011 працівниця не пише заяви про заміну періоду , то бухгалтерія автоматично розраховує їй допомогу з розрахункового періоду 2009-2010 роки, в якому у працівниці немає доходу. Отже, працівниця безумовно отримує допомогу по другій вагітності з розрахунку мінімуму (4330 рублів на місяць, або в цілому приблизно 20000 рублів).

Якщо за правилами 2011 працівниця пише заяву про заміну періоду 2009-2010 років на 2007-2008 роки, вона отримає допомогу за такими правилами:

Зароблено у розрахунковому періоді :

10000 х 24 (місяці, за умови, що не ходила на лікарняний) = 240 000 рублів.

Середній заробіток:

240000: 730 = 328,77 рублів на день

Допомога по вагітності та пологах:

328 , 77 х 140 = 46027,8 рублів.

Якщо працівниця у тому ж 2011 йде і у відпустку по догляду за другою дитиною, то він для неї буде вважатися так:

328,77 х 30,4 х 0,4 = 3997,84 рубля. Так як розрахована сума менше мінімального розміру допомоги по догляду за другою дитиною, працівниці буде призначено мінімальну допомогу по догляду за другою дитиною на 2011 рік відповідно до регіоном проживання.

Коли ж точно буде зрозуміло, що можна «з декрету в декрет », а що не можна?

У відповідності зі структурою чинного законодавства про соціальне страхування варіанту два.

Перший . Відповідно до пункту 7 статті 14 Федерального закону № 255-ФЗ «Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством» особливості порядку обчислення допомоги з тимчасової непрацездатності, по вагітності та пологах, щомісячної допомоги по догляду за дитиною, у тому числі для окремих категорій застрахованих осіб, визначаються Кабінетом Міністрів України. В даний час функцію визначення цих особливостей виконує Постанова Уряду РФ від 15 червня 2007 року № 375 . Отже, внесення змін в даний документ або прийняття нового документа замість Постанова № 375 дозволить прояснити недовизначеність законом моменти.

Другий . Відповідно до Постанови Уряду РФ від 17 жовтня 2009 р. N 826 Міністерству охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації дано право видавати роз'яснення по застосуванню законодавства про соціальне страхування. Отже, потрібні уточнення можуть міститися і в такому ось роз'ясненні.

Природно, при появі виразних роз'яснень ми з Вами до цього питання повернемося.

Але, на жаль, до прийняття роз'яснень будь-яка трактування закону буде довільною. А отже - помилковою. Але ж це той випадок, коли помилятися не можна.

І що ж це на декретниці експериментують і придумують якісь незрозумілі заміни!

Ні, це не вперше придумано в нашому законодавстві. Подібне правило заміни періоду давно, з 2002 року, встановлено пенсійним законодавством - законом № 173-ФЗ, коли при призначенні пенсії людина має право вибрати, який період для розрахунку пенсії йому більш вигідний.