Фермерське господарство.

Щось тут ніхто не пропонує організовувати фермерські господарства, хоча думки про продукти харчування зустрічаються частенько. Ось я тут дещо грубо накидав, може, цікавим здасться.
Ресурси, гіпотетично наявні у нас:
- 100 000 рублів.
- Будиночок в селі (можна орендувати на літо ).
- 10 студентів, накопичили за осінь, зиму і літо по 10 000 рублів.
Можливі напровленіе роботи:
- М'ясо - свинина (+ шкура) або баранина (+ шкура або шерсть за бажанням).
- Молочне напрямок - саме молоко, масло сільське саморобний, сир самопальний.
- Бджільництво - мед, прополіс, маточне молочко, віск, є можливість орендувати вулики за%.
- Рослинництво - морква, капуста, соняшники і казна-що, що не вимагає тривалого вирощування.
Вважаємо вкладення по кожному напрямку.
1. М'ясний напрям.
Купуємо поросят близько 20 штук та корми для них:
а) порося від 2 000 до 5 000 рублів;
б) добавки на все, що залишився;
в) подальше годування ведеться за рахунок свіжоскошеної трави і відходів кафешок та інших закладів, які займаються годуванням людей.
За 3-4 місяці порося перетворюється на симпатичного кнура під центнер вагою. Ціна 1 кг м'яса у перекупників в середньому 60 рублів.
Підсумок: реалізувавши 2000 кг по 60 рублів, отримуємо 120 000 рублів, продаж 20 необроблених шкур - ще 10 000 рублів. Реально можна заробити і більше, тут ось була ідея про електричну коптильню, зробити це можна самому, м'ясо в підсумку буде набагато дорожче. У крайньому випадку, 10 студентів проведуть незабутнє і повне вражень літо в селі, про це будете пам'ятати все життя.
З баранами справа йде набагато простіше, вони травоїдні. Купили ягнят - і пасіть їх все літо, а восени здавайте комбінату. Знову ж вони розмножуються (ну це якщо справу на потік вирішите поставити). Вражень маса, здоров'я поправити, та й грошей заробите і метушні менше буде.
2. Молочний напрямок.
Молода корова, готова до розмноження і стабільно дає близько 10 літрів молока на добу, коштує 8 000 рублів. Маслоробку можна елементарно зробити самому або орендувати, майже в будь-якому селі знайдеться пара старовинних агрегатів, що вимагають додатка м'язової сили, але ж у нас є 10 студентів, знову ж таки непогану фізичну підготовку можна провести.
Отже, вважаємо.
10 корів - 80 000 рублів (проблем із харчуванням немає, йдеш і пасеш, благо літо на дворі). Отже ми маємо в день по 100 літрів молока, тепер думаємо, куди нам його подіти.
А) Поруч із моїм будинком постійно сидять бабусі і торгують молоком, в день вони заробляють близько 50 рублів кожна, вони продають 1, 5 літрові бутлі молока по 20 рублів (ціна занижена для зручності підрахунку, реально від 22 до 25). У даний момент на ринку тусуються 3 бабки, це означає, що вони реалізовують 1,5 * 15 = 22,5 літрів молока. Поїхали далі, подібних бабусь на ринку можна знайти штук по 7-8, торгують різними дурницями, за 5 рублів з пляшки вони цілком візьмуться реалізовувати ваше молоко. Таким чином, з 1 літра можна заробити 6,3 рубля або 630 рублів на день, близько 56 700 за 3 місяці.
Б) Здавати за низькою ціною 5 рублів літр, з умовою, що приїжджають і забирають самі. 45 000 за три місяці.
Виходить, що тільки на одному молоці ми вже на половину повернули вкладення.



В) З маслом складніше, в добу його можна готувати від 5 і більше кг, залежить від того, наскільки продуктивно працювати будете. Праця не найпростіший, як фізично, так і морально (одноманітність задалбивает). Продовать масло можна по оголошеннях, багато хто охоче беруть. Ми самі купуємо сільське масло, на ньому все набагато смачніше виходить. Ціна 1 кг масла близько 50 рублів, якщо здавати перекупникам, або близько 80 рублів, якщо продавати самому. Разом в добу можна робити олії на 400 і більше рублів. За літо таким чином заробити 36000 рублів. Проблема олії полягає лише в його транспортуванні і зберіганні. Сир не вважаю, тому що вихід приблизно такий же, порядку 40000 рублів за 3 місяці.
3. Бджільництво.
Найвигідніший бізнес, але вимагає спеціальних навичок. Тому доведеться витратитися на спеціальний курс, вони зазвичай устраімаются в кінці зими - початку весни. Курс коштує від 1500 до 5000 рублів.
Закупівлю вуликів краще зробити окремо, так само, як і бджолині рою. Мінімально вам буде потрібно 40 вуликів і стільки ж роїв. Костюм бджоляра і окуріватель зробити з підручних матеріалів не проблема. Весь інший інвентар візьмете там же, де і навчалися, напрокат. Всього вкладень вийде тисяч на 70-80.
Вихід з вулика від 20 до 50 кг меду. 3-х літрова банка важить приблизно 4 кг і коштує близько 400 рублів, отже, 1 кг меду коштує 100 рублів. Вважаємо вихід з меду і більше нічого не чіпаємо: 20 * 40 * 100 = 80 000 рублів.
4. Рослинництво річ проста, але вимагає землю. Розрахунок роблю по картоплі. Значить так, 10 середніх картоплин - це 1 кг (грубо, але так вважати буде простіше). З одного посадженої картоплини можна отримати близько 5 бульб нормального розміру (дрібниця не рахуємо) за умови, що між ними буде 30 см, а між рядами 20 см. Вважаємо. Восени можна скупити картоплю за ціною 5 рублів 1 кг, реално до 4 рублів, але за 5 не буде проблем з покупками. 10 осіб, як мені здається, цілком знайдуть, куди цей картоплю до весни заникав. 30% захованого буде зіпсовано. Значить так, купуємо картоплю на 50 000, маємо 10 000 кг картоплі. До моменту посадки залишається близько 5 000 кг (знизив на додаткові втрати, не всі зійшло, не всі дали по 5 нормальних бульб і т.д.). Отже, маємо приблизно 50 000 картоплин. Садимо квадратом 700 Х 700, отримуємо поле розміром 210 Х 140 метрів, тобто всього 29400 кв.м. Кожному з 10 студентів доведеться скопати і засадити за 294 метри (21 Х 14). Отже з 50 000 картоплин, посаджених нами, ми отримаємо порядку (50 000 Х 5) 250 000 або 250 000/10 = 25 000, тобто 25 тонн картоплі (зауважте, це лише середні та великі бульби, тобто добірну картоплю, який буде коштувати і важити явно більше). Восени продаємо його перекупникам за 3 рублі за 1 кг з умовою їх вивезення, і в результаті отримуємо 25 000 * 3 = 75 000 рублів.

Підпишіться прямо зараз на розсилку :
Нові ідеї бізнесу
Ваш e-mail: * Ваше ім'я: *
- і ви безкоштовно отримаєте
електронну книгу
" Бізнес ідеї для приватного бізнесу "
(100 готових ідей малого бізнесу)