Міняємо продукти на метал.

Це спосіб заробити тим, хто живе в місті, де багато приватних будинків або поблизу багато сіл. Я займався цим поки не переїхав до Москви.

Отже, необхідно мати найкраще мікрогрузовік (у нас з цим на Далекому сході проблем не було, повно дешевих японських) і звичайні підлогові, найдешевші ваги (я маю на увазі не з гирями, а на яких ми самі зважуємося).

Їдемо на оптову базу, закуповуємо ходові продукти: цукор, тушонка, горілка, крупа, макаронні вироби, рослинне масло і т.д. Багато не треба, тисячі на три.

Потім починаємо об'їжджати приватний сектор. Стукаємо, дзвонимо, Гудима та пропонуємо: "Бабуся (або дідусь), їздимо пропонуємо продукти харчування за оптовими цінами в обмін на непотрібні залізяки, якщо у вас є. 1 кг = 1 рубля." (Обов'язково така фраза - непотрібні залізяки, якщо тільки скажете - металобрухт, то все - дешево вам його вже не віддадуть). 90% погоджуються, тому що багато металлалома зазвичай ні в кого немає, а з 50-100 кг ніхто возитися спеціально не збирається і він у них гниє в городі.

А в невеликих містах або селах взяти продукти за оптовими цінами в обмін на непотрібні залізяки зовсім не погано. Або нічого, або ось вам будь ласка на 100 рублів - 1 тушонка, 1 кг цукру, 1 кг рису, 1 пачка макаронів, ну або що вони там собі самі виберуть. Головне - не треба нічого наценять, це важливий психологічний момент - взяти продукти дешевше, ніж у магазині. Цінник просто округляємо, щоб було без копійок. І зважуємо всі на простих підлогових вагах. І не обманюємо, навіть навпаки - показуємо ваги. З собою краще возити ручку з блокнотиком і мінікалькулятором, щоб записувати й плюсувати.

Запевняю, почнуть тягти все що є, викопувати з городу зарите і т.д.

Кольоровий метал, природно, приймаємо дорожче, але спеціально не пропонуємо. Якщо люди попалися розуміють, чи то самі скажуть, що кольоровий метал дорожче, якщо ні - то вам пощастило. Може, звичайно, так говорити недобре, але бізнес є бізнес і своя сорочка ближче до тіла.


(Мені якось жінка, у якої колись чоловік був слюсарем, здала близько тонни алюмінію по 1 рублю за кілограм, а я його вже здав по 30 рублів за кіло.)

Якщо металобрухт змішаний, то сортуємо (у мене у самого був приватний будинок, де я все це робив, розбирав мотори, оплавляли проведення й т.д.).

Як тільки набираємо повний кузов, то самі їдемо на базу прийому металу і вже здаємо по 3-4 рублі за кілограм. Цветмет і ділової метал, природно, дорожче. Разом 300-400% навару.

Додатково розміщуємо оголошення в газеті безкоштовних оголошень: 1) Купимо металобрухт від 50 кг з нашим вивезенням ; 2) Куплю несправні а/м "Запорожець", "Інвалідка" за ціною 500-1000 рублів з нашим вивезенням. І вже коли дзвонять, обговорюємо ціну. Якщо не влаштовує людей, то це їхня справа, але як правило, погоджуються з цінником.

Окремо відбираємо арматуру, куточки, засувки , батареї опалення тощо, імемуемое "діловим металом", його приймають в два рази дорожче, ніж просто чорний метал. А якщо хороші засувки, то в деяких конторах, які торгують такими речами, їх беруть від 500 рублів, хоча вам при прийомі вони обійшлися у 30 рублів. Для прикладу: чавунна ванна тягне на 50 кг, батарея опалення в 6 секцій - 30 кг. А цього добра у людей повно: то воду вони у ваннах збирають, то ще що-небудь і, як правило, цих ванн штуки по три. А з "Запорожця" знімаємо всі з цветмета і тягнемо його в пункт прийому металу. Там його приймуть тисячі за дві.

Жесть не купуємо, а говоримо, що можемо просто допомогти її вивезти, якщо вона їм не потрібна, тому що її приймають зовсім дешево. Зазвичай вона у людей просто валяється і захаращує городи, і тому вони майже завжди його віддають задарма, і вам зайва копійка не завадить.

об'їжджаємо найближчі села.

І обов'язково залишаємо свій номер телефону, заздалегідь записаний на папірці. 10% передзвонять, коли ще що-небудь викопають у своєму городі чи у своїх родичів.