Ваш адвокат.

Рубрику веде член Московської колегії адвокатів Жанна СМАЛЬ
Нам з чоловіком належить розлучення. У нас п'ятнадцятирічна донька. Чоловік і донька прописані вдвох в однокімнатній неприватизованій квартирі. Я прописана в батьківській трикімнатній приватизованій квартирі, де ще живуть мій брат з дружиною та сином і незаміжня сестра. Зрозуміло, що після розлучення дочка залишиться зі мною у цій же квартирі. Чоловік вимагає, щоб після розлучення я виписала дочку з «його» квартири. Але я не хочу цього робити. Будинок збираються ламати, дівчинка дорослішає, і, можливо, вона зможе отримати для себе окрему житлоплощу. Він погрожує подати до суду, якщо я цього не зроблю добровільно. Чи може він дійсно виписати доньку і таким чином позбавити її житла?
Лідія Петрова, Томськ
Примус марно
Відразу можу вас заспокоїти: ніяке примусове виселення вашої дочки не загрожує.


На сучасному юридичному мовою прописка називається реєстрацією. Так ось, підставою для зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання (п. 31 Правил реєстрації, затверджені Постановою Уряду РФ від 17 липня 1995 року № 713) позначені різні ситуації, зокрема й цікавить вас, де мова йде про зміну місця проживання. Вашу дочку зможуть виписати і виселити з квартири тільки в тому випадку, якщо вона буде зареєстрована за іншим, новим місцем проживання, що має бути підтверджено відповідними документами. А так як ви цього робити не збираєтеся, можете не хвилюватися. Примусові заходи - ні виписка, ні виселення - у вашому випадку недопустимі, а значить, і неможливі