Вимагайте повернення грошей!.

Рубрику веде член Московської колегії адвокатів Жанна СМАЛЬ .
Ми давно планували купити нові меблі. Придивився в магазині стінку. Щоправда, досить масивну, але не дуже дорогу, що нас особливо влаштувало. У торговому залі стінка перебувала в зібраному вигляді. Але нам пояснили, що покупцям вона доставляється в «розборі, а збирати будете самі». Ми зрозуміли, що отримаємо креслення, всі необхідні кріплення та інше і самостійно спорудимо потрібний предмет. Для нас це не проблема - у чоловіка і сина золоті руки.
Яке ж було наше здивування, коли нам привезли зібрану готову стінку і змусили заплатити ще майже 2000 рублів. Коли ми спробували щось заперечити, нам було сказано: «Що ж тепер, її розбирати, чи що? Тоді ви і за розбирання заплатите ще 2000! »Розумію, що після бійки кулаками не махають, але мене весь час переслідує думка, хто дав право магазину таким обманним шляхом заробляти? Чому нас не попередили про додаткову оплату? І є на цей рахунок якої-небудь закон?
Л. П. Костіна, Калязін Тверської обл.

Ваш адвокат
Ох вже цей загальний наш російський менталітет! .. Дійсно, махаємо кулаками після бійки. Ось до чого призводить юридична безграмотність, повсюдно зустрічається в рідному вітчизні. Нас обманюють як дітей малих, а ми тільки руками розводимо.


Звичайно, я не пропоную кожному мати під рукою звід законів «Про захист прав споживача», але все-таки, маючи намір зробити велику, та й зрештою, і будь-яку, купівлю, хоч краєм ока слід було б зазирнути туди і дізнатися, на що має право магазин, а на що є право у вас.
У статті 16 п. 3. Закону «Про захист прав споживачів» повідомляється, що продавець не має права надавати додаткові платні послуги без згоди покупців.
Згода покупця на платну збірку, установку, підключення та інші «супутні» послуги оформляється письмово, про що є запис у документах, видаються під час продажу, - договорі, квитанції і т.п.
Якщо ж, як у вашому випадку, такого підтвердження немає, магазин навряд чи зможе довести, що ви дали згоду на додаткову оплату за збірку.
Ви могли б сміливо відмовитися від додаткових платних послуг. (І як вас за розбирання не змусили платити - просто вражає нахабство продавця!) А тепер - про «після бійки». Ні, у вас час бійки ще не вийшло! І ви можете повернути собі «здерті» гроші. Ви ж не просили про цю послугу, чи не так? І можете, спираючись на той самий пункт 3 статті 16 Закону, вимагати повернути вартість нав'язаної послуги. Якщо магазин відмовиться це зробити полюбовно, маєте право подати до суду. Ваше діло праве - перемога буде за вами.