Ваш адвокат.

Після того як я перший раз наділу красиві шкіряні чоботи і забруднила їх в осінній багнюці, природно, довелося їх вимити. Але разом з брудом потекла і фарба. У магазині, де я їх купувала всього три дні тому (чек зберегла), попросила повернути гроші за неякісний товар. Але не тут-то було. Продавець сказав, що чоботи віддадуть на експертизу, і якщо доведуть, що це виробничий брак, то тільки після цього гроші мені повернуть. Та ще й заявив, що я сама зіпсувала чоботи. Ніби як їх не треба було мити. А що ж, у брудних ходити? Мені здається, що це неправильно, адже після покупки пройшло менше 14 днів.
Будь ласка, роз'ясніть, на чиїй стороні правда - моєї або магазину.

Ірина КІНОВЕЕВА, Самара

Шановна Ірина!
Зрозуміло, що ви придбали чоботи неякісні. І у вашому випадку претензію можна пред'являти не тільки через три дні, але і при виявленні недоліків у межах ДВОХ років після покупки (ст.


19 Закону «Про захист прав споживача). У такій ситуації продавцю на повернення грошей відводиться 10 днів (правда, з урахуванням проведення експертизи) у відповідності зі ст. 22 Закону.
Що стосується 14 днів, коли при поверненні товару гроші виплачуються без жодних умов, магазин зобов'язаний так вчинити в тому випадку, якщо мова йде про обмін або повернення в магазин ЯКІСНОЇ речі, яка з тих чи інших причин не підійшла покупцеві .
У вашому випадку обов'язково доведеться призначити експертизу, тому що хоча річ спочатку і мала приховані дефекти (погано пофарбована шкіра), а продавець, мабуть, наполягав, що ви самі її зіпсували, то саме експертиза винесе свій вердикт (відповідно до ст. 18. п. 5 Закону). При цьому не грає ролі, як скоро ви виявили недоліки. Так що наберіться терпіння і чекайте рішення експертизи, і якщо справа йде так, як ви написали, то воно, безумовно, вирішиться на вашу користь.