Ваш адвокат.

Щоб спадок не стало «золотим»
На всьому білому світі у мене є тільки одна рідна людина - внучка. Мені вже чимало років, і я хочу все, що нажила, залишити їй. Підкажіть, як краще вчинити - написати заповіт, оформити дарування або взагалі нічого не робити, оскільки начебто і так все дістанеться їй? Люди-то ми не багаті, а податки можуть бути дуже великі. Як вчинити, щоб це не відбилося на добробуті онуки?
З повагою
, А.В. СОКОЛОВА,
Усть-Ілім

Рубрику веде член Московської колегії адвокатів Жанна СМАЛЬ
Шановна пані Соколова, якщо ви складете заповіт або вирішите взагалі нічого не оформляти, вашої внучці потрібно буде тільки сплатити держмито за видачу свідоцтва про право на спадщину. Це 0,3% від вартості переходить майна, але не більше 100000 рублів.
Якщо внучка живе разом з вами, мито за видачу свідоцтва на це житло платити не доведеться.



Крім того, відповідно до ст. 333.38 Податкового кодексу РФ держмито не потрібно вносити, якщо успадковуються вклади у банках, страхові суми за договорами особистого й майнового страхування, зарплата, авторські права і гонорари, пенсії. Якщо вирішите подарувати майно внучці, то ви самі повинні будете внести держмито за посвідчення договору дарування: це складе 0,5% суми договору, але не менше 300 рублів і не більше 20000 рублів. При отриманні дарованому спадщини внучці не доведеться платити 13% податку на дохід фізичних осіб. Такою пільгою користуються всі члени сім'ї та близькі родичі відповідно до п. 18.1 ст. 217 Податкового кодексу РФ. Так що вибір за вами.
Проте рекомендую уважно стежити за зміною законодавства.
Можливо, коли ваша внучка буде отримувати спадщину, їй доведеться платити вже за іншими ставками.