Мамина частка.

Мені 65 років. Мій син, у якого дуже успішний бізнес, важко хворий. Він дуже заможна людина. З дружиною син в розлученні, а його дочка живе за кордоном і ні в чому не потребує. У нас з сином дуже погані відносини, він вважає мене винною в його розлучення, ніби як через мене у нього з дружиною зіпсувалися відносини. І тепер він загрожує все залишити їй. А мене навіть не хоче включити в заповіт. Хіба він так може зробити?
Тетяна Борисівна СМИРНОВА, Клин

Співчуваю вам, Тетяна Борисівна. Але у рідних людей дуже часто бувають взаємні образи, часом і не мають під собою вагомих підстав.
Що стосується заповіту, то тут справа складається таким чином.


Частина 3 Цивільного кодексу встановлює свободу заповіту: «Заповідач має право за своїм розсудом заповідати майно будь-яким особам ...» Однак у ст. 1149 ЦК сказано, що незалежно від змісту заповіту успадковують неповнолітні або непрацездатні діти померлого, його непрацездатні дружина і батьки, а також непрацездатні утриманці. При цьому їх частка не може бути менше половини частки, яку вони б отримали за законом, тобто в тому випадку, якщо б заповіт взагалі не було складено.
А оскільки ви - пенсіонерка, тобто непрацездатний чоловік, так що в кожному випадку ви отримаєте те, що вам належить за законом.