Продається будинок з ... тіткою.

Мені в спадок від бабусі за заповітом дістався будинок в селі в Ярославській області. Однак за умовами заповіту право довічного проживання в ньому має моя тітка, мамина сестра. Виходить, будинок продати я не можу? Як бути, підкажіть.
З повагою,
Іван Федорович ТРЕЩАЛОВ, Ярославль

Шановний Іване Федоровичу!
Така умова, що виникає при отриманні спадщини, називається « заповідальний відмова »(ст. 1137 ЦК РФ). Вам слід керуватися п. 2 цієї статті, там говориться наступне: «При наступному переході права власності на майно, що входило до складу спадщини, до іншої особи, право користування цим майном, надане за заповідальним відказом, зберігає силу».


Це підтверджує і п. 15 Постанови Пленуму Верховного суду РФ № 2 від 23. 04. 91.
З цих положень законів випливає, що будинок продати ви можете, але ваша тітка при цьому не втратить право проживання в ньому.
Укладаючи угоду з покупцем вашого будинку, ви зобов'язані вказати цей факт у договорі купівлі-продажу.
Розумію, що навряд чи новий господар захоче, щоб в купленому ним будинку жив чужа людина. Але такі закони. Так що теоретично ви маєте право продати будинок, а ось на практиці - це вже як вийде ...