Ваш адвокат.

Ми взяли кредит і купили пральну машину. Однак через виробничого браку вона зламалася в той же день. У магазині нам видали гроші готівкою - вартість машини, і ми їх віднесли назад в банк, оскільки засмутилися і вирішили з цією покупкою почекати. А через кілька днів нам зателефонували і повідомили, що, виявляється, ми їм ще й відсотки повинні! Хіба це правильно?
Валентина ЄРМОЛАЄВА, Липецьк

Взяли - значить погодилися
У цивільному кодексі РФ ст. 810 записано, що сума позики, наданої під проценти, може бути повернена достроково за згодою позикодавця, тобто банку.
Коли банк брав у вас гроші, він вже погоджувався на повернення, таке положення відповідає ст . 810 ст. 3 Цивільного кодексу РФ . Там записано: «Якщо інше не передбачено договором позики, сума позики вважається повернутою в момент передачі її позикодавцеві або зарахування грошових коштів на його банківський рахунок».



Якщо у банку були претензії щодо відсотків, це треба було заявити відразу. Захищаючи свої права, вам слід послатися на ту обставину, що до споживчого кредитування застосовується закон РФ «Про захист прав споживачів» № 2300-1 від 07.02.92 . Це зазначено в постанові Пленуму Верховного суду РФ від 29.08.94 .
Зверніться до банку із заявою, що відсотки з вас вимагати протизаконно, і вкажіть при цьому, на які документи ви посилаєтеся.
Якщо банк відмовить задовольнити ваші справедливі вимоги, звертайтеся до суду, рішення буде на вашу користь.