Радить адвокат.

Минуло шість місяців з дня смерті мого чоловіка. У шлюбі ми придбали машину, вона зареєстрована на мене. Тепер на цей автомобіль претендують діти від його першого шлюбу. Але яке вони до неї мають відношення? Адже машина моя, і, між іншим, куплена на мої гроші. Адже це несправедливо. Як мені тепер бути?
І. Н. Ставрове, Мурманськ

Відповідно до ст. 34 Сімейного кодексу РФ майно, нажите подружжям під час шлюбу, є їхньою спільною власністю, незалежно від того, на чиє ім'я воно було придбане. Якщо, звичайно, у вас не був укладений шлюбний контракт, де прописані всі нюанси матеріального порядку.



Думаю, що такого документа у вас немає. А значить, у вашому випадку ситуація така: «половина» автомобіля ваша, а на другу «половину» можуть претендувати інші спадкоємці.
Хто саме її отримає - залежить від того, що написано в заповіті вашого чоловіка. Якщо заповіту немає, за законом інші спадкоємці мають право на свою частку. Але, тим не менш, ви можете зберегти автомобіль, тому що відповідно до ст. 1168 ЦК України , ви, як спадкоємець першої черги маєте переважне право отримати в рахунок своєї частки речі (в даному випадку - автомобіль), що знаходився у спільній власності.