За дарування багато не візьмуть.

Порадьте, яким чином це краще зробити: оформити цю операцію як купівлю-продаж, як дарування, або є ще інший спосіб? Адже зараз за будь-яку дію такого характеру доводиться платити величезні суми як податок, а ми не дуже-то заможні люди.
Валентина Іванівна БЄЛОВА, Саратов
Шановна Валентина Іванівна! Всередині однієї сім'ї квартиру краще передавати у власність за допомогою договору дарування. І про це дуже дохідливо сказано в ст. 217 Податкового кодексу РФ, п. 18.1: «Доходи, отримані в порядку дарування, звільняються від оподаткування у разі, якщо дарувальник і обдаровуваний є членами сім'ї та (або) близькими родичами. Відповідно до Сімейного кодексу РФ, такими вважаються подружжя, діти і батьки, а також прирівняні до них усиновителі й усиновлені, дідусі, бабусі, онуки, брати і сестри, у тому числі як єдинокровні, так і єдиноутробні », тобто у братів і сестер можуть бути загальні як обоє батьків, так і одна мама, або один тато.



Договір дарування укладається в простій письмовій формі. І його навіть не обов'язково завіряти у нотаріуса. Однак документ цей підлягає обов'язковій реєстрації в Реєстраційній палаті. Офіційно цей орган називається «Установа юстиції з державної реєстрації прав на нерухоме майно та угод з ним».
Детальніше про форму договору дарування ви можете дізнатися, прочитавши главу 32 Цивільного кодексу РФ. У будь-якій юридичній консультації за місцем вашого проживання цей документ обов'язково є. Таким чином, єдине, що доведеться заплатити при передачі квартири у вашу власність, - мито за реєстрацію права на нерухоме майно в розмірі 500 рублів. Це визначено ст. 333.33 Податкового кодексу РФ. Думаю, що за таку угоду, як отримання квартири у вашу власність, це не така вже й велика сума. Бажаю удачі.