Ви маєте право обменчть неякісний товар.

У середині грудня ми купили телевізор. Вже через кілька днів почалися проблеми зі звуком. Чоловік і син добре розбираються в радіотехніці, але оскільки на товар була гарантія, нічого не стали чіпати, а звернулися до магазину з проханням обміняти на аналогічний телевізор. Нам відмовили, посилаючись на те, що на екрані є мікроподряпини, і запропонували відправити телевізор в ремонт. Довелося це зробити. Але все ж я сумнів: начебто б за законом про права споживачів (а я їх прочитала в магазині) нам зобов'язані були замінити телевізор. А що, якщо після гарантійного ремонту знову будуть неполадки? Так і будемо весь час носити телевізор туди-сюди? Адже ясно, що нам продали неякісний, але досить дорогий товар. Як вчинити?
Марія Кирилівна Зацепін, Подольськ, Московська обл.
Шановна Марія Кирилівна! Ви, безумовно, мали право обміняти неякісний телевізор відразу ж при виявленні нестачі, посилаючись на недавні поправки до Закону «Про захист прав споживачів», які набули чинності 12 грудня 2007 року. Тепер покупець має право вимагати заміни технічно складних товарів при АБСОЛЮТНО БУДЬ-ЯКИХ недоліки, якщо дефекти виявилися протягом 15 днів після покупки. Про це говорить ст. 18 Закону. Якщо ж ви цей термін пропустили, вимагати заміни або повернення грошей теж можна, в тому випадку, якщо недолік є істотним. До таких відносяться серйозні непереборні дефекти, які можуть виявлятися і після ремонту.


Зверніть увагу, що тепер в правилах є пункт, що роз'яснюють, що обмін і повернення грошей за технічно складний товар виробляється за згодою з покупцем, якщо пристрій знаходився в гарантійному ремонті більше 30 днів протягом одного року (термін звітує з моменту покупки).
Те, що продавець послався на мікроподряпини екрану, взагалі не має ніякої юридичної сили, адже причина поганої роботи телевізора, як зрозуміло з вашого листа, не в них, а в спотворенні звуку.
У ст. 503 Цивільного кодексу РФ до того ж зазначено, що ні при обміні неякісного товару, ні при поверненні грошей за нього продавець не має права утримувати суму, на яку знизилася вартість товару в результаті його використання покупцем. І значить, ніякі подряпини та інші дефекти, що не відносяться до тих, про які ви згадуєте, не можуть бути підставою для відмови вам в отриманні якісного телевізора або повернення його повної вартості без утримання какойлібо «компенсації». Ви погодилися на ремонт виробу, так що доведеться отримати той же телевізор. А якщо знову будуть які-небудь неполадки, відразу вимагайте з магазину повну вартість товару, посилаючись на ст. 18 Закону про «Про захист прав споживачів». Ну а при відмові сміливо подавайте до суду. Вам можуть ще і за моральний збиток заплатити. Бажаю удачі.
На ваші запитання відповідала член Московської колегії адвокатів Жанна СМАЛЬ