Заміжжя - є, субсидії - ні.

Я, можна сказати, молода пенсіонерка, щойно виповнилося 55 років. Проживаю разом з батьком - пенсіонером і неповнолітньої донькою. Я заміжня, але чоловік уже більше 10 років живе окремо і в нашій квартирі не зареєстрований. Я хотіла отримати субсидію, але мені відмовили, так як його дохід у цьому випадку теж враховується. Але він з нами не живе, грошей не дає, крім копійчаних аліментів на дочку. Нам дуже важко матеріально, але отримати компенсацію від держави не можемо. Як бути? Адже це несправедливо!
Ганна Корецький, Тула
Заміжжя - є, субсидії - немає
Шановна Ганно Іванівно! Все наше життя в державі регламентується законами. І у вашому випадку вам відмовляють саме за законом. Уважно прочитайте п. 33 Правил надання субсидій на оплату житлового приміщення та комунальних послуг, затверджених урядом РФ № 761 від 14.12 2005 р.


Там сказано, що при розрахунку сукупного доходу сім'ї, виходячи з якого розраховується субсидія, враховуються доходи чоловіка, батьків, усиновителів неповнолітніх дітей, дохід неповнолітніх дітей, в тому числі й усиновлених. Причому не має значення - живете ви всі разом або окремо. Так що у вашому випадку склали дохід ваш, вашого батька, аліменти доньки і заробіток чоловіка, тому і відмовили в компенсації. Не грає ролі, що ви не живете однією сім'єю, що він зареєстрований за іншою адресою, адже офіційно - ви заміжня. Думаю, що вам не відмовили б у субсидії, будь ви з ним в розлученні. Вирішувати вам. Бажаю удачі.
На ваші запитання відповідала член Московської колегії адвокатів Жанна СМАЛЬ