Чи можливо поділити спільно нажите?.

Я розлучилася з чоловіком шість років тому. У той час була успішною, як зараз кажуть, «бізнесвумен». Чоловік мій був весь у своїх минулі заслуги, але як кажуть, «в кареті минулого далеко не виїдеш». У той час, коли ми розлучалися, він опинився в «боргової ями». Мої ж справи, навпаки, йшли чудово, і я зробила широкий жест - заплатила всі його борги, залишила йому квартиру і машину. Зараз у мене не найкращі часи. А в колишнього чоловіка справи пішли в гору. Чи можливо, враховуючи нові обставини, поділити порівну то спільно нажите (а фактично придбане мною однієї) майно?
З повагою М.А. КУПРІЧ, Тула

Шановна пані Купріч! Співчуваю вашому складного становища, але, на жаль, поділити майно ви вже не можете, оскільки закінчився термін позовної давності.


З позовами про поділ спільного майна колишнє подружжя можуть звертатися протягом 3 років (п. 7 ст. 38 Сімейного кодексу РФ). Цей строк починається з того дня, коли ви дізналися або повинні були дізнатися про порушення права на спільне майно. Такий порядок встановлено п. 19 Постанови Пленуму Верховного суду № 15 від 05.11.98. Як правило, відлік ведеться від дня розлучення.
Спробуйте домовитися з колишнім чоловіком полюбовно. Людина повинна пам'ятати добро. Ви ж виручили його в скрутну хвилину, і, по совісті, він зобов'язаний зробити те ж саме. Адже недарма в наймудрішою Книзі Книг сказано «рука дає, не збідніє». Бажаю вам процвітання, у кожного бувають важкі часи, але, як відомо, «все проходить». Будемо сподіватися, що і ваше положення скоро зміниться.