Справа татової совісті.

Моїй доньці скоро виповниться вісімнадцять.
Дівчинка дуже здібна, навчається в інституті на другому курсі, кругла відмінниця. Від колишнього чоловіка я отримую на доньку аліменти, вони йдуть на оплату її навчання. Я отримую не так багато, щоб нести такі витрати. Без цих грошей доньці просто неможливо буде закінчити освіту. Але колишній чоловік не збирається платити аліменти після того, як доньці виповниться вісімнадцять років. Я десь чула, що якщо дитина вчиться, батько зобов'язаний платити аліменти до закінчення ним навчального закладу. Чи так це? І чи є якийсь інший спосіб змусити його оплачувати навчання моєї дівчинки? А. СОЛОВЙОВА, Тамбов

Я засмучу вас, але відповідь у вашому випадку - негативний.


Ніхто і ніщо, крім добровільного згоди, не може змусити батька платити аліменти на дитину, якій вже виповнилося вісімнадцять років.
Згідно зі ст. 80 і 85 Сімейного кодексу РФ батьки зобов'язані утримувати лише неповнолітніх дітей або непрацездатних повнолітніх дітей. Після того як доньці виповниться вісімнадцять років, а вона фізично працездатна (не має значення, навчається вона чи працює), батько не зобов'язаний платити їй аліменти або просто допомагати матеріально. Тут вже вся справа - в його доброї волі.
Спробуйте переконати його допомогти своєму рідному дитині отримати освіту. Бажаю удачі.