Хто кого взув?.

Дуже довго шукали малюкові взуття. Начебто в магазинах всього повно, але коли доходить до справи, то колір, то фасон не влаштовує, то розміру потрібного немає.
Та все ж знайшли. Справа була навесні, а туфлі літні. Через місяць після придбання взуття виявилося мала. Ми тільки поміряли туфельки будинку, по вулиці не ходили. Я хотіла повернути туфлі в магазин, але мені відмовили. Чи праві продавці?
Н. І. Мітрохіна, Муром

Шановна пані Мітрохіна, продавці мають рацію. Взуття назад вони прийняти не можуть. І роблять вони це на підставі ст. 25 Закону про захист прав споживачів.
Там сказано, що покупець має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, який продав товар, протягом 14 днів з дня покупки.


Це робиться в тому випадку, якщо зазначений товар не підійшов за формою, габаритами, фасоном, забарвленням, розміром, комплектації.
Важливо, щоб товар не був у вживанні, збережені його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, фабричні ярлики. У вашому випадку, з дня покупки пройшло більше 14 днів. До того ж взуття носили, нехай тільки по кімнаті, а значить, вже порушено товарний вигляд туфель, зрізана етикетка і т. д. Таке взуття не вважається новою. І ваша покупка не може бути повернута в магазин. Наступного разу вам потрібно бути обачнішими, купувати дитині взуття, враховуючи, що дитячі ніжки ростуть швидко ..