Поради адвоката Жанни Смаль.

Я здала в хімчистку майже нову, дуже елегантну дублянку. Коли заповнювала квитанцію при здачі речі, не звернула уваги, що мені там написали 40% зносу, чого ніяк не могло бути, цю річ я надягала рази 3-4 за зиму. Дублянку мою в хімчистці втратили. Коли я заявила, що вимагатиму компенсацію, в хімчистці розсміялися й запропонували мені натомість якусь стару дублянку замість моєї красуні. Невже вони так і залишаться безкарними? А я і без дублянки, і без компенсації?
Катерина Шумський, Брянськ

Компенсацію ви зажадати вправі. Відповідно до ст. 12 Правил побутового обслуговування населення в РФ від 15. 08.97. № 1025, якщо робота виконується з річчю споживача, то виконавець відповідає за її збереження. У разі втрати виконавець зобов'язаний у 3-денний термін замінити її однорідної річчю аналогічної якості або, за бажанням споживача, відшкодувати дворазову вартість втраченої, а також витрати, понесені споживачем. Витрати на хімчистку вам повинні компенсувати. Судячи з обурив вас «старої дублянці», працівники цієї установи знають свої обов'язки.


Ви образилися, що замість вашої «красуні» вам запропонували стару річ. Але, як сказано в Правилах, втрачене покладається «замінити однорідної річчю аналогічної якості». У вашому випадку вам замість однієї дублянки видали іншу. Велике упущення, що ви легковажно поставилися до квитанції, де був вказаний відсоток зносу.
Адже там є ваш підпис, що ви згодні з цим відсотком. І тепер неможливо довести, що ви здали майже нову річ. Наступного разу будьте уважніше! Тепер вам залишається тільки взяти компенсацію. Але якщо є чек, отриманий при купівлі дублянки і з нього зрозуміло, що, припустимо, за місяць або два ви не могли заносити дублянку до 40% зносу, можна подати до суду на хімчистку. Однак якщо ви здали дублянку, припустимо, в кінці зими, а придбали її на початку, що-небудь довести буде важко. Надійніше взяти гроші.
І наступного разу уважно читати те, що підписуєте. Бажаю удачі.