Парацетомол та антибіотики загрожують екземою.

Діти, які в дитинстві отримували антибіотики або знеболюючі на основі парацетамолу, більше ризикують захворіти екземою в дитинстві. До такого висновку прийшли дослідники з Іспанії.

Щоправда, їхні висновки не означають, що батькам слід уникати користуватися парацетамолом , оскільки все ще не ясно до кінця, чи викликає підвищений ризик утворення екземи самим ліками, або тією хворобою, з яким ці ліки бореться. Про це заявив керівник дослідження доктор Луіс Гарсія-Маркос з Університету Мурсії.

"Я особисто за професією педіатр, і я продовжу виписувати своїм маленьким пацієнтам парацетамол , - говорить доктор Гарсія-Маркос. - Але якщо якісь батьки занадто сильно стурбовані подібним ризиком, то я можу порекомендувати їм застосовувати ібупрофен ".

Парацетамол пов'язаний з астмою як у дітей, так і у дорослих, підкреслює Гарсія-Маркос і його колеги, але ось його вплив на розвиток екземи до останнього часу було маловивченою.


До того ж коли дитину лікують від жару, то поряд з парацетамолом йому, як правило, дають і антибіотики, так що розібратися у внеску обох препаратів було достатньо складно.

Вчені переглянули дані "Міжнародного дослідження з астми" і "Дослідження з дитячим алергій", проведених в Іспанії. У них містилася інформація і те, чи отримували маленькі пацієнти парацетамол або антибіотики в перший рік їх життя.

Приблизно у 10-20% немовлят і дітей є екзема. Іспанські вчені з'ясували, що ця хвороба на 56% частіше виявлялася у дітей, які отримували парацетамол в перший рік життя, і на 66% частіше у тих, хто отримував антибіотики.