Чи можна усиновити дитину дружини?.

Я одружився з жінкою з однорічною дитиною. Хочу її усиновити, щоб він мав мою (нашу) прізвище та по батькові. Як це мені зробити? З батьком дитини моя дружина не була розписана. Вони розійшлися ще до народження малюка, і бачити його він не хоче. У свідоцтво про народження був вписаний вигаданий батько (зі слів матері), що має прізвище матері, а по батькові - реального батька. Р. Л., м. Тверь.

Bаша дружина була дійсно уповноважена на вписання фіктивних даних про батька дитини згідно з п. 3 ст. 51 Сімейного кодексу РФ. Для справжнього батька внесення такого запису не тягне за собою жодних правових наслідків дитини. Оскільки ніяких батьківських прав у батька не виникало, то, відповідно, ви можете безперешкодно здійснити процедуру усиновлення.

Для встановлення усиновлення необхідно висновок органу опіки і піклування про обгрунтованість усиновлення та про його відповідність інтересам дитини із зазначенням відомостей про факт особистого спілкування усиновителів (усиновителя) з дитиною.


Слід, однак, мати на увазі, що в усиновленні може бути відмовлено за наявності у усиновителя захворювань, зазначених у Переліку захворювань, за наявності яких особа не може усиновити дитину затверджений Постановою Уряду РФ від 1 травня 1996 542).

Ст. 134 п. 2 встановлює, що на прохання усиновителя усиновленій дитині присвоюються прізвище усиновителя, а також вказане їм ім'я. Якщо усиновлювачем є чоловік, то по батькові усиновленої дитини визначається за його імені.

За матеріалами сайту "АіФ Сімейна рада".