Що чекає водія, який не сплатив штраф?.

Не всі водії прагнуть одразу ж зробити оплату штрафу і через якийсь час зовсім забувають про необхідність виконання цієї дії. Що тягне за собою умисне ухилення або забудькуватість? Розглянемо в цій статті. Хто займається неоплаченими штрафами? Безумовно, як і в інших випадках, коли є недоїмки до бюджету, це прерогатива судових приставів, яким має бути передано ваша справа.

30 днів - це термін, встановлений ст.32.2 КоАП РФ на сплату адміністративного штрафу. Не вклалися в цей термін - за справу береться пристав. Коли за справу беруться пристави, до суми штрафу доведеться додати ще 7%. При цьому, служба судових приставів має право прийняти справу у виробництво протягом року з моменту вступу постанови про призначення покарання в законну силу, і про це зазначено в ст.21 п.7 закону «Про виконавче провадження».

Чому мова йде саме про рік? У КоАП РФ в ст.31.9 встановлено, що рівно рік дається на виконання постанови. Отже, якщо добровільної оплати не було, а пристави протягом року не отримали штраф, платити його вже не доведеться.

Стаття 31.9. Давність виконання постанови про призначення адміністративного покарання.

1. Постанова про призначення адміністративного покарання не підлягає виконанню в разі, якщо ця постанова не було приведено у виконання протягом року з дня його вступу в законну силу.

Стаття 31.7. Припинення виконання постанови про призначення адміністративного покарання.

Суддя, орган, посадова особа, які винесли постанову про призначення адміністративного покарання, припиняють виконання постанови у разі:
4) закінчення строків давності виконання постанови про призначення адміністративного покарання, встановлених статтею 31.9 цього Кодексу.

Проте ховатися протягом року від приставів теж не рекомендується, оскільки це може обернутися більш важкими наслідками. По-перше, це обмеження на виїзд за межі країни. По-друге, це санкція у вигляді збільшення штрафу в два рази або, згідно ст.20.25 КоАП РФ, адміністративний арешт на строк до 15 діб.

За фактом несплати достатньо скласти протокол і передати його до суду, і якщо присутність особи при складанні даного протоколу не є обов'язковим, то проведення судового засідання без даної особи не представляється можливим. Тому неявка до суду за фактом порушеної виробництва спричинить за собою привід, що теж, як мені здається, особливого задоволення нікому не доставить.

Сплату штрафу можна відстрочити. Стаття 31.5 КоАП РФ передбачає, що суддя або посадова особа, що винесла постанову, може надати відстрочку по сплаті на строк до трьох місяців. Таку відстрочку можна отримати шляхом написання відповідної заяви із зазначенням конкретної причини, на підставі якої ви не маєте можливості зробити сплату штрафу.

Давним-давно втратила чинність частина Кодексу, встановлювала необхідність надання квитанції про сплату штрафу в ГИБДД, проте це не означає, що свій корінець квитанції можна відразу викинути. Зберігайте його як мінімум протягом року. Якщо в такому випадку виникає проблема з судовими приставами, які стверджують, що грошові кошти на відповідний рахунок не надійшли, отже, штраф не сплачено, клопотання про відкладення справи.

Навіть у випадку, коли складено відповідний протокол, складом якого є відсутність сплати штрафу, ви маєте право звертатися з таким клопотанням, оскільки квитанція все-таки існує і ви готові її пред'явити.


Якщо штраф було сплачено, але пристав вимагає провести його повторну сплату - складайте позов про незаконність дій пристава або зверніться до вищестоящого керівництва.

Як ми знаємо, постанова-квитанція повинна мати реквізити. Такі ж вимоги пред'являються і до постанови, винесеної посадовою особою або суддею в ході розгляду справи про адміністративне правопорушення. При цьому, постанову в обов'язковому порядку має містити повні реквізити одержувача платежу, включаючи його найменування. Якщо реквізити відсутні або вони з якихось причин не читані - це достатня підстава для несплати штрафу, при цьому всі претензії з боку приставів буде необгрунтованими. У цьому випадку залучити вас до відповідальності на підставі ст.20.25 КоАП буде неможливо.

Вже навіть при зустрічі з приставом може з'ясується, що про штраф ви чуєте вперше, оскільки постанова на руки не отримували. Наявність у матеріалах справи тільки самої постанови не означає, що ви отримали його копію. Попросіть пристава перевірити цей факт. Можете також повідомити про те, що, оскільки постанова на руки не отримано, а тепер, знаючи про його існування, ви маєте намір його оскаржити, це говорить про те, що за таких обставин на підставі ст.13. п.4 закону «Про виконавче провадження» служба судових приставів не могла прийняти таку справу у виробництво. Те ж саме відбувається і у випадку, коли отримане вами постанова оскаржується.

Якщо пристав прийшов до вас додому (не зайвим буде зауважити, що відвідати ваше житло згідно ст.35 п.1 закону «Про виконавче виробництві »пристав може з 6 ранку і до 22.00), то краще погодитися і сплатити штраф. Ви маєте право вимагати від неї пред'явлення копії виконавчого виробництва і можете при цьому послатися на ст.30 п.17 Закону «Про виконавче провадження», однак це може лише трохи відтягнути час.

Якщо громадянин не згоден зі сплатою штрафу, це не означає, що пристав відразу ж приступить до вилучення речей. Наявність у громадянина грошових коштів (у тому числі і на мобільному телефоні) означає, що пристав повинен вимагати саме сплати грошової суми. Це ж зазначено і в ст.69 п.3 закону «Про виконавче провадження».

Якщо інспектор повідомляє вам, що, наприклад, за проїзд на червоне вам вважається штраф, проте він при цьому залишає за собою право вилучити ваше водійське посвідчення, нагадайте йому, що такими діями він перевищує посадові повноваження, оскільки, згідно з ч.3 ст.27.10 КоАП РФ, водійське посвідчення вилучається тільки у випадках, коли водій скоїв адміністративне правопорушення, за яке передбачається санкція у вигляді позбавлення права керування.

Найчастіше неоплачені штрафи при зверненні до органів ГИБДД тягнуть за собою відмову у видачі необхідних довідок. У вас можуть не прийняти подаються заяви і навіть відмовити у видачі посвідчення водія після закінчення терміну позбавлення водійського посвідчення. Пам'ятайте: у всіх випадках це незаконно. Про незаконність дій посадових осіб потрібно негайно писати відповідну заяву.

За матеріалами сайту http://shkolazhizni.ru