Що робити, якщо зламався мобільний телефон?.

Як правило, якщо мобільний телефон зламався, ми відносимо його в сервіс-центр після чого чекаємо, коли нам його відремонтують. Недобросовісні сервіси, так само як і продавці, найчастіше посилаються на велику чергу, на неможливість усунення дефектів у короткий термін ... і що робимо ми? Беремо старенький (благо не викинули і не продали) телефон і спокійно чекаємо відремонтованого.

Неодноразово чув, що терміни ремонту ряду марок перевищують 1 і навіть 2 місяці.

Що ж робити в таких випадках і на що Ви маєте право?
1. Протягом гарантійного терміну Ви маєте право (у разі поломки) замінити телефон у продавця на новий або забрати гроші.
2. Якщо в період гарантійного терміну телефон зламався і Ви його здали в ремонт, Ви можете вимагати надати Вам у користування аналогічний апарат.

Як же бути, якщо продавець чи сервіс-центр порушує Ваші права?
- Зробіть запис у книзі скарг і пропозицій
- Надайте продавцю (а для надійності надішліть лист в місцеву торговельну інспекцію) Претензію наступного змісту (редагуйте на свій розсуд)

ПРЕТЕНЗІЯ
Такого- то числа у Вашому салоні мною був придбаний такий-то мобільний телефон, серійний номер такий-то.
При експлуатації телефону було виявлено істотний недолік, а саме:.
(Перелічіть недоліки і т.і. Вкажіть, скільки разів Ви зверталися до СЦ).

Звернувшись такого-то числа до уповноваженого сервіс-центр (вкажіть назву та адресу СЦ), замовлення-наряд № такий-то, я отримав відмову від негайного усунення виявлених дефектів, що суперечить ст. 20 ч. 1 ФЗ "Про захист прав споживача".
При цьому мені було відмовлено в наданні аналогічного товару на час ремонту що також порушує мої права відповідно до ст.


21 ч. 1.

До такого-то числа телефон знаходився в ремонті. (Якщо телефон знову зламався, вкажіть і це). Відповідно до цього, недолік, виявлений сервіс-центром у телефонному апараті в перший раз, є суттєвим відповідно до редакції ФЗ від 17.12.1999 № 212-Ф3, а також згідно з переліком, затвердженим постановою Уряду РФ № 55 від 19.01.1998 в редакції від 6.02.2002 р. вимогу пред'явлено для товару з не минулим гарантійним терміном у відношенні товару неналежної якості.

У відповідності зі ст. 19 ч. 1 та ст. 18 абз. 7 ФЗ про захист прав споживача, прошу замінити мобільний телефон марки такий-то і моделі такої-то на аналогічний товар іншої марки і моделі з перерахуванням купівельної ціни (або вимагайте повернути гроші - це на Ваш вибір).
Про своє рішення прошу повідомити мене у встановленій формі у визначений законом термін.
До цієї претензії додаються: копія гарантійного талона, копія касового і товарного чека, квитанція до замовлення-наряду.

І ГОЛОВНЕ: упаковка, а також касовий чек НЕ є обов'язковими для пред'явлення!

Крім того, що я таким чином відновлював права клієнтів салонів зв'язку, я встановив непогані відносини з сервіс-центрами. Я направив кілька листів в офіси представництв компаній-виробників телефонів про неякісне обслуговування поставляються ними торговельних марок. Це зіграло свою роль і в ряді сервісів тепер готові дотримуватися Закону при одному моїй появі.

За матеріалами сайту http://shkolazhizni.ru

Автор: Євген Шельмін