КГК прийняв фінальну гру Кубку України з гольфу.

2-4 жовтня у Київському Гольф Клубі відбувся фінальний етап Кубка України з гольфу «Ukrainian Golf Open - 2009».

2-4 жовтня у Київському Гольф Клубі відбувся фінальний етап Кубка України з гольфу «Ukrainian Golf Open - 2009 ». Цей престижний регулярний турнір, що проводиться під егідою Всеукраїнської федерації гольфу, традиційно проходить в три етапи. Попередні два раунди відбулися в Харкові та Луганську. Третій етап організатори вирішили провести в Києві, на двох полях унікального європейського гольф-клубу.
Це перший випадок в історії турніру, коли стандартний ігровий цикл з 18 лунок вдалося провести в одне коло, а не в два - як це трапляється , якщо приймає змагання клуб має у своєму розпорядженні лише одним 9-ямковим полем. Завдяки цьому кожна лунка готувала для учасників турніру унікальні враження. «Дуже важливо, що ми змогли провести етап на 18 лунках - Паркове поле і Клубне поле», - сказав головний суддя турніру Геннадій Дробишевський. - "Причому Клубне поле знаходиться у відмінному стані - якщо врахувати, що його відкрили зовсім недавно. У цілому, всі залишилися задоволені як результатами турніру, так і його організацією ».
У фінальному раунді Кубка взяло участь понад півсотні гольфістів (49 чоловіків та 7 жінок). Серед них були і гості - з Росії, Норвегії, Данії, США, Чехії, Австралії та інших країн. І хоча більшість з них грало поза заліком, інтерес іноземних гольфістів до турніру ще раз свідчить як про престиж даного змагання, так і про відкритість, перспективи та привабливості українського гольфу для досвідчених гравців.
Професійних гольфістів в Україні поки що порівняно небагато (рахунок йде не на тисячі, і навряд чи на сотні). Тому за перші місця в національному рейтингу конкурує кілька гравців. Тим не менш, у спорті завжди є місце для інтриги і несподіванок. Кубок України-2009 не став винятком.
У турнірі брали участь такі відомі гравці, як Дмитро Христич, Роман Кобітєв, Сергій Малімон, Юрій Бойко, Павло Роднін, Андрій Долгодуш, Олег Корбан, віце-чемпіон світу серед гольфістів-аматорів 2007 року і володар Кубка України минулого року Ігор Мовчан, молодий, але досвідчений і сильний гравець Руслан Гаркавенко і багато інших. У жіночому заліку змагалися, в числі інших, Олена Мовчан, Юлія Малімон, Ганна Моісеєва, Вероніка Бойко, Євгенія Руденко, Ольга Христич.
До третього етапу Кубка top-гравці підійшли з певними очікуваннями. У турнірі другого етапу, що відбувся 3-4 вересня в Луганську, непогані шанси завчасно забезпечити собі перемогу у всій серії були у Ігоря Мовчана. У перший день турніру він пройшов поле майже в пар (+1). Однак наступного дня Ігор Мовчан значно поступився своєму найближчому конкуренту Руслану Гаркавенко і в загальному заліку посів друге місце.
Очевидно, що саме між цими двома гравцями повинна була початися боротьба за перше місце в київському фіналі Кубка. Втім, вже в перший день, 3 жовтня, спортивна фортуна нагадала, що в будь-який сценарій вона завжди може внести свої корективи. Багато гравців, які не претендують на високі місця, показали несподівано хорошу гру. І лише наступного дня - більш теплий, але вітряної, - рівновага відновилася, і лідери звично влаштувалися на призових місцях.
Посівши в попередньому етапі Кубка 4-місце Сергій Малімон першу половину фінальної гри провів дуже добре, вигравши у Ігоря Мовчана один удар. Руслан Гаркавенко, пропустивши двох своїх суперників вперед, у другий день все ж зібрався і відновив перевагу. На гріні 18 лунки - останньої лунки чемпіонату - Руслану Гаркавенко потрібно було два удари, щоб зрівнятися з Ігорем Мовчаном. Але завдяки блискучому 7-метровому Патті, він випередив суперника на один удар. «Для мене це був перший турнір, в якому не трапилося жодного" зриву "», - ділиться спостереженнями Руслан Гаркавенко. - «Я за весь турнір не зробив жодного Берд - але і жодного дабл-боггі. Звичайно, відчувалося напруження, оскільки це фінал кубка. Але в цілому атмосфера на цьому турнірі, мені здається, набагато м'якше, ніж в аналогічних зарубіжних змаганнях. Як би там не було, але там - всі суперники. А ми - давно один одного знаємо і, навіть конкуруючи за перші місця у фіналі Кубка, залишаємося в дружніх відносинах ».

Отже, загальний результат виявився таким же, як і в Луганську - сенсації не вийшло. - Сергій Малімон зміцнився на третьому місці - як у фіналі Кубка, так і в загальному заліку 2009 року, за підсумками трьох раундів. До речі, Сергію Малімон належить ще один рекорд турніру - Longest Drive на 12-й лунці.
Що стосується жіночого заліку, трійка лідерів, в порівнянні з попереднім роком, залишилася незмінною і тільки місця помінялися. На цей раз лідерство належало Юлії Малімон. Вероніка Бойко лідирувала в перший день фіналу, але 4 жовтня показала лише третій результат. Втім, цей програш був ситуативним, і в загальному заліку Вероніка Бойко залишилося на другому місці - як і в Харкові, і в Луганську, під час попередніх етапів Кубка. Бронзовим призером Кубка України - 2009 стала Олена Мовчан.
Поки провідні українські гольфісти розподіляли між собою залікові призові місця, за створення сенсацій взялися гості турніру. Перше місце у фіналі 4 жовтня зайняв грав поза заліком Ігор Затравкін (Росія). Результат був очікуваним тільки тому, що пан Затравкін виграв і два попередні етапи, показуючи дуже високий рівень гри. До речі, саме він став переможцем торішнього турніру «Goodbye Season» у Київському Гольф Клубі - грандіозного спортивного змагання, присвяченого закриттю сезону - 2008. Тепер же, у фіналі Кубка України, він зіграв на шість ударів менше свого найближчого конкурента - Руслана Гаркавенко, а на 11-й лунці зробив Closest to the Pin. «Бронзу» завоював інший російський гравець, новачок турніру, представник харківського Superior Golf Club - Олексій Калінін. Вирішальною в його двобої з Русланом Гаркавенко виявилася остання «дев'ятка». Справа в тому, що і в першому, і в другий день турніру обидва гравці показали однаковий результат, і тільки після перерахунку очок і порівняння результатів гри на останніх 9 лунках Клубного поля перевагу було віддано Руслану Гаркавенко.
У цілому київський турнір відрізнявся збільшеною кількістю «легіонерів», що додало грі надзвичайна розмаїтість. Несподіваним і зворушливим став виступ ще одного «внезачетного» гравця - одинадцятирічного Адама Затько (Словаччина). У загальному списку результатів фінального етапу Кубка Адам посів 25 місце - перш за все, завдяки хорошій грі у другий день, коли він поступився лідерові всього 11 ударів. Адам - ??учасник елітної дитячої гольф-команди Клубу «Green Team». Він вже не раз проявив себе на клубних турнірах серед юніорів, а тепер зіграв і з дорослими. Його високий результат найкраще свідчить про те, що в гольфі можуть рівноправно змагатися гравці різного віку. Головне - не багаторічний досвід, а майстерність. Як сказав Ігор Мовчан, «гольф - це насамперед не сила, а відчуття, почуття удару. І, звичайно, психологія. Тому, якщо пару місяців не пограєш, відчувається втрата навички. Щоб залишатися у формі, ми граємо в гольф цілий рік ».
Приємно, що спортивні заходи такого рівня, як Кубок України, дають привід говорити не тільки рейтингах і протоколах. Розмірковуючи про різноманітність і можливостях гольфу, ми поглиблюємо своє розуміння цього виду спорту, властивою йому психології, темпераменту і законів. Співпраця з Федерацією означає для Клубу, що в справі пізнання гольфу у нас є партнери, помічники і друзі.
Призи від спонсорів турніру («Hennessy», «Pafilia») отримали не тільки переможці, а й почесні гості Кубка Україна - Superior Golf Club (м. Харків) і Перший гольф-клуб (м. Луганськ). Олександр Кобітєв, який брав приз з рук представника компанії «Pafilia», негайно оголосив, що передає його в призовий фонд Турніру сімейних пар, який незабаром відбудеться в Луганському клубі. Нарешті, спеціальним призом Всеукраїнська федерація гольфу відзначила і Київський Гольф Клуб, гостинно прийняв турнір.
Отже, ми вітаємо переможця та призерів турніру, а також усіх, кому гра принесла задоволення і радість. Позитивні емоції та враження - це спільну мову, якою спілкуються спортсмени, і в гольфі він часто поступається мови твердої спортивної боротьби за лідерство.